La Rambla de Porta és el que importa!

El tsunami de ciment i totxo que ha envaït i transformat el país, fent esclatar la corrupció generalitzada, també ha fet els seus estralls en el barri de Porta. El nostre barri és un paradigma d’aquests fets. En pocs anys un barri molt tranquil, de gent treballadora, ple de petites casetes que donaven un gust de poble ha voltat desconegut.

Les veïnes i veïns hem vist aixecar desenes d’edificis, a quin més alt, centenars d’habitatges, centres de negoci, comerç i oci. Tots hem vist com els espais lliures han anat disminuint de forma espectacular per benefici d’uns pocs. La dramàtica reducció de l’espai vital per persona tampoc ha suposat un increment de serveis i equipaments públics per al veïnat ni en qualitat ni en nombre. El nostre barri que ja era deficitari en molts d’aquests serveis no ha vist cap millora ni tant sols per rebre el “suposat nou veïnat” que ocuparà els centenars d’habitatges construïts. Des de l’Associació de Veïnes i Veïns de Porta hem demanat a l’Ajuntament un cop i un altre serveis per a gent gran, un casal de joves, ludoteques, escoles bressol públiques, etc. La seva resposta no necessita paraules.

Fins i tot el creixement de les voreres per a vianants obliga novament a la construcció de pàrkings i noves despeses per al veïnat.

El VEÏNAT ARA JA DIU PROU D’ESPECULACIÓ I TOTXO.
VOLEM EQUIPAMENT PÚBLICS I ESPAI PEL BARRI!
VOLEM LA RAMBLA DE PORTA!

Recolzat per les forces polítiques municipals, en nom del PERI de Porta, molts dels solars que ocupaven aquelles casetes han estat expropiats per l’Ajuntament, per modular el nou barri que ara coneixem. En concret, molts solars del carrer Maladeta, afectats per la Reforma, semblen propietat de la constructora “Núñez i Navarro” com explica un cartell ben plantat i destinat a la venda de més d’habitatges, de preus inimaginables. Però de les consultes al Registre de la Propietat se’n deriven que els propietaris són altres i entre ells l’Ajuntament, o sigui, són solars de tots.

EL QUE IMPORTA AL VEÏNAT ÉS UNA RAMBLA AMB ARBRAT!

Els/les sotasignants demanem que aquests solars del carrer Maladeta siguin destinats a espais públics per ús i gaudiment de tots. Volem una zona de passeig, arbrada i un pàrking soterrani pel veïnat. Demanem a l’Ajuntament de Districte una negociació seriosa per donar satisfacció a les demandes fonamentades del veïnat de Porta i la seva AVV.

Convidem als veïnat a defensar el carrer Maladeta lliure de més especulació:
volem equipaments i Rambla !
Concentració per anar a l’Ajuntament aquest dilluns 12 a les 18 h. Pça Madres de Mayo

Print Friendly, PDF & Email

Deja un comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

Uso de cookies

Utilizamos cookies para mejorar la experiencia de navegación, y ofrecer contenidos sobre el derecho a la vivienda y contra los que especulan con nuestras vidas. Al continuar con la navegación entendemos que se acepta nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies